Hatay Kahvesi daha geniş bir coğrafyaya yayılsın, hediye paketlerine girsin istedik.
Hatay Kahvesi ve hediye kutuları doğum günü, anneler günü, yeni iş, babalar günü, yıl dönümü ve daha nice özel günler için sizlere özenle hazırlandı

Blog

HATAY KAHVESİ / Blog  / Taze Hatay Kahvesi Nasıl İçerim?

Taze Hatay Kahvesi Nasıl İçerim?

Taze yeni çekilmiş bir Hatay Kahvesine kimse hayır diyemez. Peki her zaman taze bir kahveyi nasıl içebilirim dediğinizi duyar gibiyiz. Kahvenin tazeliğini korumak için neler yapmalıyız sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Taze Hatay Kahvesi için önerilerimize göz atın v neler yapabileceğinizi öğrenin.

 

Hava ve ışık teması

Günün her anında yanımda olan Hatay Kahvem kısa sürede bayatlayabiliyor. Özellikle hava ve ışık teması kahvenin bayatlamasında önemli bir role sahip. Kahvenizi taze tutmak kapağı iyice kapatılmış ve hava almadığından emin olduğunuz bir kap kullanmalısınız. Işığın da olumsuz etkisi düşünüldüğünde gölge bir yerde saklamakta fayda var.

 

Buzdolabından uzak durun!

Buzdolabına konan kahvede nem oluşabileceği ve tadında bozulmaya sebep olacağı dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

 

Plastik temasından kaçının

Kahvelerimizi ışık almayan ve hava geçirmeyen kaplara koymaya özen göstermeli ve kapların içinde metal kaşık ve plastik ölçekler bırakmamaya özen göstermeliyiz.

 

Kahve çekirdeklerinizi anlık öğütün

İmkan dahilinde evinizde veya işyerinizde kahveyi öğütebilme durumunuz varsa kavrulmuş kahveyi kendimiz öğütebiliriz. Kahve öğütülmeye başladıktan hemen sonra bayatlama süresi başlamış demektir.

 

Kahvenizi az miktarda alın! Hatay Kahvesi tek kullanımlık poşet kahvesi tam da size göre.

Öğütülmüş kahve alıyorsanız size tavsiyemiz https://www.hataykahvesi.com sitemizde satışa sunduğumuz tek kullanımlık poşet kahveleri tercih etmenizdir. Tüketim sıklığınıza bağlı olsa da fazla kahve alımlarınızda kahvenin tazelik ömrü her zaman kısa olacaktır. Hatay Kahvelerimiz 7 gr’ lık hava ve ışık geçirmeyen poşetlerde kullanımınız için hazır.

 

Yorum Yok

Yorum Gönder

0
  0
  Sepet
  Sepetiniz boşAlışverişe dön
  Open chat
  Hatay Kahvesine hoşgeldiniz
  Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?